قرص زینک

مصرف محصول زینک لینا

زینک به عنوان محرک و فعال ساز بیش از صد آنزیم موجود در بدن عمل کرده و سلامتی سیستم ایمنی بدن را تأمین می نماید. به ترمیم جراحات کمک کرده و حس بویایی و چشایی را تقویت می نماید. این ماده معدنی در ساخت DNA فعالیت داشته و رشد و ساخت بافتها در دوران جنینی، کودکی و بزرگسالی را کنترل می نماید .

روی (زینک) همچنین نقش مهمی را در ساختار پروتئین ها و غشاء سلول ها دارد، مصرف مکمل غذایی زینک لینا به ویژه برای اشخاصی که دچار کمبود مواد معدنی هستند، بسیار ضروری می باشد. مصرف این مکمل به اشخاصی که میزان کافی کالری را در رژیم غذایی روزانه خود نداشته و افرادی که از نوشیدنی های الکلی استفاده می کنند و نیز افرادی که در سیستم جذب خود مشکل داشته و یا رشد کافی نداشته اند توصیه می شود.

 

کمبود زینک Zinc deficiency

علائم کمبود روی شامل ریزش مو، جراحات پوستی اسهال و تحلیل رفتن بافت های بدن می باشد. قدرت بینایی، چشایی، بویایی و حافظه رابطه چشمگیری با روی دارند. به طوری که کمبود زینک می تواند فعالیت این بخش ها را دچار مشکل کند. یکی از عوامل ایجاد نقصان در عملکرد ادراکی و حرکتی کودکان می تواند کمبود روی باشد.کمبود روی می تواند در سیستم های بدنی مداخله کند، به ویژه اگر این کمبود در دوران رشد و پرورش جسمی باشد که نیازهای تغذیه ای بسیار بیشتر خواهد بود، مانند دوران نوزادی در مطالعات بر روی حیوانات، موش هایی که در دوران جنینی با کمبود روی مواجه بودند، دچار ضعف حافظه و مشکلات احساسی شده اند. به ویژه می توان عدم توانایی در مواجهه با استرس را نام برد که خود می تواند بر میزان توان یادگیری آنها تأثیر داشته باشد.

فیتات ها (phyttes) که در نشاسته، نان، غلات لوبیا و محصولات دیگر وجو دارند، به عنوان افزاینده های جذب روی در بدن شناخته شده اند. کمبود روی باعث کاهش اشتها می شود که می تواند خود عامل سوء تغذیه شود. جذب میزان بالای روی می تواند جذب آهن و فولات ها و مس و کلسیم را تحت تأثیر قرار دهند.

نحوه مصرف:

پیشنهاد می گردد روزی 1 عدد قرص، یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد از غذا مصرف گردد.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی :

با نظر پزشک معالج یا داروساز مصرف آن بلامانع می باشد.

عوارض جانبی :

اختلالات گوارشی در مصرف سایر انواع مکمل روی مانند سولفات و گلوکونات و … مشاهده گردیده است. ولی در محصول مکمل سیترات زینک عارضه گوارشی خاصی تاکنون گزارش نگردیده است.

موارد منع مصرف :

همزمان با املاح آهن و مس، پنی سیلامین، داروهای حاوی فسفر، تتراسایکلین ها ( به جز داکسی سایکلین) و فلوروکینولون ها مصرف نشود یا با نظر پزشک معالج مصرف نمایید.

همچنین ببینید

Business Financing : Just How To Borrow Funds

Business Financing : Just How To Borrow Funds We speak to a large amount of …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *