خانه / راه رفتن در خواب / مقدمه ا ی بر راه رفتن در خواب

مقدمه ا ی بر راه رفتن در خواب

مقدمه ا ی بر راه رفتن در خواب

راه رفتن در خواب ( سومنام بیولیزم somnambulism هم نامیده می شود ) یک پاراسومنیام (parasomnia) یا اختلال خواب می باشد، که در آن بیمار درگیر فعالیت هایی است که به طور  معمول با بیداری همراه است ، در حالی که او خواب و یا در حالتی شبیه خواب است ( عطف : واکاپدیا-Wikipedia).

راه رفتن در خواب انواع مختلفی از رفتارها، اعم از تمیز کردن خانه ، تعویض چراغ های خاموش ، راه رفتن در خانه یا خیابان ، رفتن به اماکن ، صحبت کردن مانند “گفتگو”، فریاد زدن ، ناسزا گفتن ، پرتاب چیزها، صدمه زدن به همسران ، و غیره را نشان می دهد. در موارد شدید، برخی از مردم داشتن رابطه جنسی با غریبه ها و مرتکب شدن قتل در زمان راه رفتن در خواب است ( عطف : نیوساینتیست – newscientist).

راه رفتن در خواب همراه با چشمان خیره ، اعتقادی وجود دارد که اشخاص را نباید درحالی که آنها در حال راه رفتن در خواب هستند بیدار نمود. در مقاله های بعدی ما توضیح می دهیم تا در این گونه موارد چه باید انجام شود.

تحقیقات در مورد راه رفتن در خواب نشان می دهد که حدود ۱۸ درصد از جمعیت از راه رفتن در خواب رنج می برند. (عطف به: BBC.co.uk)

علل راه رفتن در خواب

اتفاق نظر در مورد علل راه رفتن در خواب وجود ندارد. اضطراب ، خستگی ، استرس ، نگرانی و محرومیت از خواب برخی از عواملی هستند که علوم مدرن آنرا پذیرفته است ولی هیچ درمان شناخته شده ای برای راه رفتن در خواب وجود ندارد، بهرحال ثابت شده که داروهای روان درمانی و هیپنوتراپی بالینی برای درمان کوتاه مدت کمک می کند. (عطف به : BBC.co.uk)

درزیر علل ریشه ای راه رفتن در خواب از نظر تحقیقات معنوی بوسیله بنیاد پژوهشی علوم معنوی بررسی شده است.

FARSI_Causes-of-sleepwalking

  • همانطور که شما می توانید درجدول بالا بینید، عوامل معنوی علت ریشه اصلی راه رفتن در خواب است . این یکی از دلایلی است که علم مدرن نتوانسته است یک درمان قطعی برای راه رفتن در خواب پیدا کند.
  • عوامل معنوی موجود در درجه اول اجداد درگذشته و روح مشترک (بوت –bhūt) میباشند که کسی را دست می اندازند ، یا شخص را وادار به شیطنتی کوچک می کند. مراجعه به مقاله – چرا اجداد فوت شده ما می خواهند به ما آسیب برسانند؟
  • در طول راه رفتن بسیاری از اعمال پیچیده در خواب مثل روابط جنسی با غریبه ها ، قتل های وحشتناک ، و غیره بوسیله اشباح ناآشکار رده بالاتر ) مانتریک (mantrik -سازماندهی می شوند. برطبق علوم معنوی ، حتی فکر یک عمل ممکن است منجر به این شود که شخص تحت نفوذ کامل روح قرار گیرد، او باید با عملکرد منفی زندگی های گذشته و یا جزای معنوی روبرو شود. جزای معنوی شکلی از اعمال نادرست است که در این زندگی و زندگی بعدی خواهد بود. گرچه ، اعمال نادرست متحمل شده کمتر از وقتی است که شخص با میل و اراده خویش در بیداری یا مرحله ای از هوشیاری قتلی را انجام می دهد. اگر علت راه رفتن در خواب ماهیت معنوی و تضاد با روانشناسی است پس اعمال نادرست بدست آمده حتی کمترند. نمودار ذیل این را با جزئیات بیشتری توضیح می دهد :
FARSI_Sleepwalking-and-murder

چرا ما باید مرتکب گناه و یا یک عمل بد بشویم که روح توسط ما آنرا انجام می دهد؟ به این علت است که بوسیله آسیب پذیری روح وارد آگاهی ما می شود و ما را در تصرف خود در میاورد . این آسیب پذیری ها شامل مقدار زیادی از اعمال نادرست انجام شده از زندگی های قبلی ، کردارهای نادرست ، نقایص شخصیتی مانند ترس و عصبانیت که منجر به استرس و اضطراب ، فقدان تمرین معنوی و غیره .

درمان راه رفتن در خواب

همانطور که علت ریشه ای راه رفتن در خواب عمدتا معنوی است، تنها راه حل های معنوی و یا تمرین های معنوی در کاهش آن کمک خواهد کرد.

  • تمرین های منظم معنوی توصیه شده در بخش ” سفر معنوی خود راآغاز کنید”، اگر فردی نام خدا را ذکر کند به بهتر شدن این پدیده کمک خواهدکرد ، ۵ ساعت ذکر کردن در روز برای غلبه بر این مشکل توصیه می شود. توصیه می شود که فرد تحت تاثیر قرار گرفته برای رفع مشکلات ناشی از اجداد ذکر” شری گورودو داتا “Shree Gurudev Datta را انجام دهد.
  • احتیاج است تمرین معنوی به صورت روزانه و مادام العمر انجام شود تا بتوان خودرا از جنبه مضر حیطه معنوی محافظت کرد و هم چنین پیشرفت معنوی را نیز تسهیل می کند.
  • پبشنهاد شده است که همسر و سایر اعضای خانواده نیز تمرین های معنوی را برای محافظت خود از هر گونه خطرات و ریسک راه رفتن در خواب منعکس شده توسط اجداد ناآشکار فوت شده و ارواح انجام دهند.
  • با توجه به اعتقاداتی که برای بیدار نکردن فرد راه رفته در خواب وجود دارد ،بااینکه علت آن ریشه روانی و معنوی است، ضروری است که ما آنها را از خواب بیدارکنیم. دلیل این است که اگر علت ریشه راه رفتن در خواب توسط ارواح تحت تاثیرقرار گرفته باشد و عمل به خودی خود آنرا نشان میدهد، بعد از بیدار شدن از خواب فرد را کمک می کند که نمایان شدن آنها را پایان دهد. حتی اگر علت آن ریشه روانی است، بهتر است که آنها را از خواب بیدار کرد که از ایجاد آسیب به خود یا دیگران جلوگیری کرد.
  • درمان های معنوی دیگر مانند آب نمک نیز توصیه می شود. سوزاندن چوب عود اس اس ار اف در نزدیکی تخت هنگام رفتن به خواب به عنوان عامل بازدارنده اشباح است تا از مردم سو؛ استفاده نشود، و به بهبود راه رفتن در خواب را کمک می کند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

ماسک های واین من

کشور سازنده: آلمان سایز: ۱۰*۱۰*۱۰ سانتی متر وزن: ۲۵۰ گرم دارای دو مدل ماسک صورت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *